Haló, haló, právě se stalo... (horké novinky)

2021-11-01
První sada čajů je právě zveřejněna!
Předplatné bude spuštěno do konce roku 2021 :-).

2021-10-31
Spouštím tento mini e-shop. Není ještě vše hotovo a je to fakt boj, zejména s časem...
každopádně, změny tu najdete skoro každý den a aktuální čaje se tu neohřejí déle než měsíc. Je jen na vás, co si vysledujete a které čajovo-bylinné zajímavosti nakoupíte (než se promění v jiné) :-). Pokud nechcete shop neustále kontrolovat, vyberte si některou variantu předplatného. Nejvíc ušetříte při ročním předplatném, méně při půlročním a nejméně při tříměsíční variantě. Každý měsíc se můžete radovat z pořádné porce čajů a bonusu (bonusů)! Mini e-shop je ve výstavbě! Omluvte proto prosím různé přechodné nedostatky (chybějící obrázky, nefunkční odkazy, neúplné texty apod.), ... pracuji dnem i nocí na nápravě! :-)

čaj 01 - 2021 vietnamský zelený čaj, plný tipsů, síly a kofeinu
"špičkový čaj s listem rolovaným do slabých drátků, bez prachu, drobotiny a cizorodých příměsí, poskytuje žlutozelený, aromatický a velmi povzbuzující nálev, lehce připomínající některé japonské zelené čaje; čaj obvykle připravuji "po vietnamsky" - dávám 2-4 polévkové lžíce čaje na 0,6 l konvičku a luhuji horkou vodou jako jediný nálev kolem tří minut (někdy, podle nálady i minut 15 :-)), ... a to je skutečně již pro silné nátury nebo cestovatele znalých čajových poměrů v zemi Vietů. Často čaj luhuji ve studené vodě a beru s sebou na výlety v horkých dnech, kdy mám v batohu i vařič pro přípravu horké verze. Ta totiž ochlazuje nejlépe! Samozřejmě lze postupovat i zcela klasicky "čínsky" (metodou Kung-Fu-Čcha - krátké opakované zalití zchladlou a později teplejší až horkou vodou)“ … často čínský postup praktikuji, líbí se mi - čaj mám v malé konvičce a zalévám jej opakovaně. Nálev je zprvu sladký, hustý, pak příjemný a nakonec pěkně nahořklý a v dochuti drhnoucí, … pak že se Vietnam s Čínou nesnesou!"

P9190027_NepustilTea.cz_vietnam_zel_jarni_b_011

2021-10-26
Chystám listopadovou Ašskou čajovou pohodu (čili AČP)!
Zde je sedm důvodů, proč si musíte na tradiční setkání s čajem, bylinami a kamením udělat dvě hodiny čas a dorazit:
1. ochutnáte čaje a byliny z různých koutů světa a možná i takové, které jste nikdy nepili,
2. přítomen bude čaj, který si třeba nikdy nepořídíte (například kvůli vysoké ceně, vzácnosti, nedostupnosti či obecné neznámosti),
3. okusíte unikátní čaj z čajového archivu NepustilTea-archiv (ze sbírky jedinečných čajů, kterou léta buduji = vylosujeme jeden čaj) :-),
4. budou přítomny horniny, které si podrobně prohlédnete (... a až půjdete na procházku, bude vám ašská neživá příroda mnohem blíž) :-),
5. ke všemu - co se bude dít - dostanete pořádnou porci informací (které v knihách ani na "webu" jen tak nenajdete),
6. mírně si zopakujeme znalosti o dříve probraných horninách (a vztahů mezi nimi) = degustace bude doplněna "minipoznávačkou" hornin a minerálů) :-),
7. přítomna bude zajímavá historická i současná literatura (čaj-gologie-byliny), kterou si prohlédnete a pak třeba (z obecně dostupných zdrojů) pořídíte.

11_25.11.2021_na_sirku

2021-10-26
Připomínám, že jsou funkční další (specializované) mini e-shopy
www.Gabaron.cz
 ... pro milovníky špičkového thajského GABA oolongu, jež oplývá silou, výdrží a chmelovo-meruňkovo-švestkovo-citrusovou vůni. Umí mnoho povzbudivých nálevů, razantně povzbudit mozek a doplnit energii. Mám zkušenost, že na vůně cvičený nos v něm najde až 15 různých vůní, ... dokonce skořici, exotická dřeva, mláto, typickou vůni mladiny-rmutu, tóny piv a citrusů... (napište mi, co najdete v čaji vy :-); čaj není náročný na přípravu, snese opakovaný nálev ve větší konvičce a je úžasný pro klasickou přípravu metodou Gong Fu Cha!

obr_gabaron_minishop_do_halo_halo_nepustiltea

www.BitterMelonTea.cz ... pro milovníky špičkového thajského hořkého melounu/okurky v bio kvalitě (TH-BIO-152-THAILAND, označení: Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA). Aktuálně je k dispozici zcela čerstvá sklizeň z června 2021. V mini e-shopu je i blog s informacemi výhradně o bylině (účinky, příprava, použití, historie, pěstování, recenze, fotogalerie apod.). 

mini_e_shop_bittermelontea

www.Jiaogulan.cz ... pro milovníky špičkového thajského jiaogulanu v bio kvalitě (TH-BIO-152-THAILAND, označení: Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA). Aktuálně je k dispozici zcela čerstvá sklizeň z června 2021. V mini e-shopu je i blog s informacemi výhradně o bylině (účinky, příprava, použití, historie, pěstování, recenze, fotogalerie apod.). 

mini_e_shop_jiaogulan.cz

2021-10-26
Kompletní nabídku thajských čajů a bylin najdete v e-shopu
www.NepustilTea.cz
 ... místo pro milovníky špičkových thajských čajů a bylin, v bio kvalitě (TH-BIO-152-THAILAND, označení: Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA). Aktuálně je k dispozici zcela čerstvá sklizeň z června 2021.

obr_nepustilTea_shop_do_halo_halo_gabarontea