FAQ (časté dotazy)

Odpovědi na časté dotazy jsou tu proto, aby vám maximálně zjednodušily nakupování a ušetřily (vám,... a venkoncem i mně) vzácný čas!

Co je předplatné čajovo-bylinných ochutnávek?

Speciální služba, která vám pravidelně zajistí doručení čajovo-bylinné ochutnávky (tj. min. 210 g čajů a bylin v jedné zásilce) v rozsahu objednaného předplatného. Obsah bude pro vás vždy překvapením. Budete jej vědět až zásilku rozbalíte!

Kdo je dodavatelem služby?

Mini e-shop OchutnejCaj.cz (provozovatel: Ing. Zdeněk Nepustil, jež veškeré čaje a byliny osobně vybírá)

Jaké jsou možnosti objednání služby?

Čajovo bylinné ochutnávky si můžete objednat kdykoliv. Jako první dostanete aktuální ochutnávku (dle ročního období), resp. takovou, na které se domluvíme a v termínu dle vašeho přání. Další dostáváte automaticky

Mohu službu poslat někomu jinému (třeba jako dárek)? 

Čajovo-bylinné ochutnávky můžete platit a nechat zasílat na (při objednání) uvedenou doručovací adresu. Pokud si budete přát, bude ochutnávka  - kromě standardního obsahu (dle zvoleného předplatného) - obsahovat sdělení, že jde o dárek od vás, blahopřání nebo jiný text dle vašeho přání.

Jak ochutnávku zaplatím, kdy jí dostanu a kdo mi ji doručí? 

Čajovo-bylinnou ochutnávku obdržíte zpravidla do týdne po úhradě obdržené e-faktury. Platbu provedete převodem předem a ochutnávku vám doručí dopravce PPL až na vaší adresu resp. máte možnost zásilku přesměrovat (v rámci komunikace s PPL) na zvolený PPL Parcelshop (výdejní místo). Pořídíte-li si delší předplatné řídí se zasílání dle níže uvedeného obrázku - viz část "podzimní ochutnávka". Ochutnávku obdržíte nejpozději v týdnu před (dnem rovnodennosti, slunovratu). Stejný princip platí pro ostatní období. Důležité je, že v momentě, kdy je zahájeno rozesílání nové ochutnávky, je zveřejněn obsah ochutnávky již rozeslané a ta nemusí být již k objednání (tj. může být jak celá, tak její části doprodány).

obdobi3_upraveno_final

Proč se tu operuje datumy dnů rovnodenností a slunovratů?

S čajovo-bylinnými ochutnávkami si můžete v příslušném dnu (ochutnávka "jarní rovnodennost" = 20. března 2022, ochutnávka "letní slunovrat" = 21. června 2022, ochutnávka "podzimní rovnodennost" = 23. září 2022 a ochutnávka "zimní slunovrat" = 21. prosince 2022) udělat svůj "soukromý rituál - otevírání ochutnávkové zásilky a degustace čajů". Můžete být zcela osamoceni někde v klidu nebo momenty překvapení sdílet s přáteli či blízkými... každopádně to udělejte tak, ať si chvíle překvapení pořádně užijete!

Kolik zaplatím za dopravu?

Při objednání platíte vždy a pouze jednorázové dopravné 99,- Kč. Při obdržení dalších zásilek u delšího předplatného (tj. u půlročního, třičtvrtěročního a ročního, dvouletého, výběrů) neplatíte nic (dodání máte předplaceno a dopravné je v ceně). V případě, že si v průběhu předplatného doobjednáváte další zboží a chcete jej doručit spolu s ochutnávkou, zaplatíte jej převodem předem a dopravné vám není účtováno.

Kolik stojí provedení platby?

Je vyžadována platba převodem, za provedení platby není v e-shopu účtován žádný poplatek.

Jaký je konkrétní obsah čajovo-bylinných ochutnávek?

Je různý a dokud není ukončen prodej aktuální ochutnávky i tajný! Jde o čaje a byliny z celého světa i byliny tuzemské. Čaj převažuje nad bylinami. Obsah každé ochutnávky je rozmanitý - vybírám čaje vhodné pro dané roční období, hlídám jejich kvalitu a autentičnost. Obsah bude vždy zveřejněn při náběhu nové ochutnávky (viz Co jsem již pili – archiv!).

Jak ukončím odběr?

Odběr automaticky končí odesláním poslední předplacené ochutnávky. Ukončení jindy je možné běžným způsobem (viz Obchodní podmínky, odstoupení od smlouvy), nebo dohodou (což preferuji). Při ukončení odběru je vrácena částka (převodem na váš účet) odpovídající nevyčerpanému odběru ochutnávek.

Co mám dělat, končí-li mi předplatné a chci v odběru pokračovat?

Jednoduše objednáte předplatné ochutnávek na další období a zaplatíte jej.

Chci víc čaje a bylin! Co s tím?

Nemohu přesně definovat, jak vám jedna ochutnávka dlouho vydrží - obsahem každé čajovo-bylinné ochutnávky jsou i  čaje, jež poskytnou více než jeden nálev (tzv. vícenálevové). Každopádně si můžete v  e-shopu NepustilTea.cz čaje kdykoliv doobjednat a přidat i čaje a byliny jiné. Většina obsahu ochutnávek bude trvale nebo dočasně k dispozici na stránce Co jsme již pili - archiv). Objednané čaje lze tak spojit s již běžícím předplatným (vložím je do aktuální vaší zásilky), čímž ušetříte na poštovném.

P1010172_chci_vice_caju

Budu umět čaje a byliny připravit?

Každá ochutnávka obsahuje podrobný tištěný návod jak s konkrétními čaji a bylinami zacházet. Lehce si s přípravou poradíte!

Jak jsou ochutnávky, resp. jednotlivé čaje a byliny baleny?

Čaje a byliny jsou baleny v zipových vícevrstvých sáčcích určených pro potraviny (především čaj a byliny) a v kartonové krabici (podle ročního období ještě obalené fólií proti vlhkosti). Vše je opatřeno etiketami.

Nejsou mi některé věci jasné, kam se obrátit? 

Pro další vysvětlení e-mailem nebo telefonicky mě kontaktujte. Jsem běžně v Čechách a občas i jinde - tam, kde mám den, když vy máte noc.

Lze ochutnávky posílat i na Slovensko?

Ano, zaplatíte však vyšší poštovné, na čemž se včas domluvíme.

Jsou k dispozici dárkové poukazy na čajovo-bylinné ochutnávky (tj. předplatné)?

Ještě ne, ale chystá se. Objeví se během září… (v přípravě)

Lze dostat vzorky čajů a bylin – zdarma?

Ano. Má to však podmínku - musíte mít za sebou alespoň jedno dokončené roční předplatné. Pak vám vzniká nárok na jeden vzorek čaje / byliny v každé ochutnávce. Prostě si vzorek vždy včas vyberete v e-shopu NepustilTea.cz a bude vám do ochutnávky vložen. Pokud byste to někdy nestihli nebo zapomněli, učiníte výběr dodatečně a vzorky budou v aktuální ochutnávce.

Lze čajovo-bylinné ochutnávky použít jako "prezent" (dárek, firemní dárek apod.)?

Ano. Musíme se na tom ale domluvit (balení, označení, věnování... atp.).

Která varianta předplatného je pro mě nejvýhodnější?

Bezesporu nejdelší, tj. dvouleté  (24 měsíců). Cena za jednu čajovo-bylinnou ochutnávku je pak necelých (včetně dopravy) 598,- Kč, nehledě nato, že v této variantě dostáváte nejvíc překvapení, bonusů a dárek.

nejvyhodnejsi_varianta

Objednal jsem nejdelší předplatné (24 měsíců). Kdy mi přijde dárek?

Dárek (tj. vánoční dárek), obdržíte vždy v zimní ochutnávce (celkem tedy dvakrát).

Co když mi nebudou čaje a byliny chutnat?

Tak to máte smůlu. Můžete je darovat, odnést kolegům do práce apod. Vybírám čaje a byliny jež sám konzumuji. Pokud byste přesto byli nějak zásadně zklamaní, domluvíme se na řešení výhodném pro vás. 

Jsem alergik , hrozí mi nějaké nebezpečí?

Ano. Nemohu však alergie řešit. Každý čaj je pečlivě označen etiketou a složením - zkontrolujte si to. Pokud byste byli alergičtí na nějaké specifické ingredience (jablko, med, ořechy apod.) sdělte mi to při objednávce. Bude-li v ochutnávce čaj (bylina), jež by vám mohla způsobit alergickou reakci, dostanete jej s upozorněním + náhradní čaj k tomu.

Jakou mají čaje a byliny v ochutnávkách trvanlivost a jak je skladovat?

(text v přípravě)

Kdo ručí za to, že - vše co je výše uvedené - opravdu platí?

Za vše ručím osobně:

kdo-jsem_02

Jak se mám na webu OchutnejCaj.cz vyznat?

Pokud nějak tápete, mrkněte do mapy stránek, snad bude jasněji, ... pokud by nebylo, je pro vás připravena mapa stránek podrobná (s klikacími obrázky):

mapa-stranek-s-klikacimi-obrazky-OchutnejCaj

Není mi úplně jasné co tyto stránky nabízí!

Mini e-shop OchutnejCaj.cz je zaměřen na představování čajů a bylin formou pravidelných dodávek čajovo-bylinných ochutnávek podpořených kvalitními informacemi a dostupným informačním servisem (newslettery, možnost dotazů k produktům, možnost přímých dotazů směrovaných k prodejci apod.). Mini e-shop dovoluje objednat sedm variant předplatného čajovo-bylinných ochutnávek, doobjednávat čaje a byliny (již ochutnávané nebo i jiné).

Proč na těchto stránkách odkazy na jiné webové stránky a e-shopy s čaji a bylinami?

V souvislosti s předchozím bodem doplňuji, že mini e-shop OchutnejCaj.cz (kde se právě nacházíte) je provázán s e-shopem NepustilTea.cz Dobrých čajů (blog a rozcestník) a částečně i s ostatními mini e-shopy a jinými weby (viz odkazy standardně uvedené v patičce každé stránky). Pokud kliknete na odkaz, otevře se (obvykle) nová stránka jako samostatné okno prohlížeče! Najedete-li myší na odkaz, zobrazí se nápověda jeho obsahu.

Přehled odkazů v "patičce" každé stránky:

e-shop NepustilTea.cz|thajský jiaogulan (bio)|thajský hořký meloun/okurka (bio)|thajský gabaron (bio)|thajská matcha (bio)|thajská moringa (bio)|thajská citronová tráva (bio)|thajské byliny|thajské čaje|vietnamské čaje|dobré čaje|degustace čajů a bylin|ochutnej čaj|sněz čaj|čajová školka|geologické vycházky Ašskem|geologie Ašska|časopis VE HVĚZDÁCH|Westman - VaqueroSaddles|vše o Thajsku a blízkém okolí|Dobrý anděl|Cesta domů|Aš... až budete chtít sportovat!|Aš... až budete chtít poznávat|Aš známá i neznámá - absolventská práce|Aš, 150 let - město, které nestárne...|Asch - Aš|... prohlédni si Aš z výšky!|150 let Aše - oficiální stránky|Thonbrunn|Aš - Okna do minulosti - Josef Malý|Ašský web|Smrčiny - MadeInZapadákov - Bistro Fichtl|město Aš - letecký pohled|p Ašáci! - úspěšné osobnosti Ašska|Muzeum Aš|LK Jasan Aš|virtuální Aš|doména TEATENDER.CZ - na prodej!|Na volné noze|teatender.cz

Občas jsou na těchto stránkách odkazy na webové stránky týkající se geologie a kamenů, proč?

V souvislosti s předchozími body doplňuji, že mini e-shop OchutnejCaj.cz patří do skupiny webů, kde prezentuji svůj velký zájem o geologii (GeoVychazky.cz a GeologieAsska.cz), je to tím, že čaj a byliny mě na cestě poznávání "velmi živé neživé" přírody doprovází každý den :-). A navíc, geologické procesy a kameny tady budou, i když my (já, vy, lidstvo...) už nebudeme existovat! A čaj i byliny tu budou (v nějaké formě) vždy! Nezávisle na čemkoliv!

Kolik čaje a bylin mohu vypít "na jeden zátah"?

Záleží na vašich zkušenostech a (u pravých čajů) na rezistenci vůči kofeinu. Konzumace pravých čajů by měla být bezproblémová, jde o nápoj patřící mezi potraviny. Přesněji - neexistuje omezení, kolik čaje vypít! S bylinami je to horší... Disponují léčivými účinky a měly by se používat obezřetně, dle doporučení bylinářské praxe. Je tedy vhodné se řídit - alespoň rámcově - návody. Dobré je vnímat reakci vlastního těla a používat pověstný "selský" rozum.

Speciální - limitované - čajo-bylinné ochutnávky

Pro vaší radost a extra překvapení jsou občas k dispozici ochutnávky raritního či vzácného složení. (text v přípravě)

Čajovo-bylinné ochutnávky "na míru"

Chcete-li pro někoho (i pro sebe) nadefinovat čajovo-bylinnou ochutnávku s obsahem dle konkrétního přání, je to možné. Nadefinujte si obsah z dostupných čajů a bylin (e-shop NepustilTea.cz, čaje  a byliny, jež se již ochutnávaly). Dohodneme se na ceně a poslání.

Čím se liší předplatné čajů a bylin na OchutnejCaj.cz od jiných předplatných?

Na internetu najdete spoustu předplatných, dražších i levnějších... Zdejší zásadní odlišností je možnost objednání předplatného v sedmi variantáchgarantovaná porce dobrých čajů a bylin (minimálně 210 g čajů a bylin, netto). U delších předplatných dostáváte čajů a bylin ještě více! U nejdelšího (dvouletého) předplatného a speciální edice navíc bonusy a dárky (v minimální prodejní hodnotě 100 Kč), což snižuje celkovou průměrnou cenu zásilky (z původních 626 Kč) na příjemných 526 Kč! Vše je podpořeno notnou dávkou informací, které jinde nenajdete (=kvalitními informacemi a dostupným informačním servisem - newslettery, informace na OchutnejCaj.cz, CajovaSkolka.cz atd.). Dopravu platíte pouze při první objednávce (další zásilky - při dlouhodobějším předplatném) - vám chodí automaticky a pokud nic nedoobjednáváte, tak nic neplatíte). Vše vám garantuji osobně - jsem totiž v Čechách a tudíž dosažitelný 24 hodin denně! Zásilky nejsou zatíženy dalším speciálním balením (bedýnky apod.), což se nemusí promítat do cen. Osobně se můžeme setkat na pravidelných degustacích a občasných akcích po celé ČR.

Speciální výhoda!

Pokud se v e-shopu OchutnejCaj.cz a zároveň v e-shopu NepustilTea.cz zaregistrujete a vyplníte všechny potřebné údaje (zejména e-mailem obdržený "čajový dotazník"), získáváte 5 % slevu na veškeré přiobjednané zboží z e-shopů mnou provozovaných (seznam viz výše nebo v patičce webu) i na doobjednávané čaje a byliny, jež v ochutnávkách již byly a jsou stále dostupné! Výhoda platí pouze po dobu trvání předplatného.

Podrobné porovnání cen a seznam výhod

jednotlivých předplatných najdete na stránce: Jak to funguje?

Proč objednávat právě na OchutnejCaj.cz?

P1010169_proc_objednat_zde

Pochvaly a stížnosti

Pochvaly pište sem! Stížnosti mi volejte hned!

Čaj, byliny, kamení - jak se to rýmuje?

Moje čajovo-bylinná cesta je spojena s kameny Ašska (... minerály, horminy, geologie, montanistika, horizontální studny aj.), viz GeoVychazky.cz a GeologieAsska.cz.

Velmi stručně o mně

Prezentace na portálu "Na volné noze"!